Bezplatná konzultácia

Bazény so skimmerom

Najpredávanejšie typ rodinných bazénov

Bazény so skimmerom

Bazény so skimmerom, sú najčastejším typom súkromných rodinných bazénov. Tým, že sú úplne zapustené do terénu, tvoria dojem prirodzeného prechodu medzi vodnou hladinou a okolitou dlažbou, trávnikom, okrasnými stromami, kríkmi alebo terasou s posedením. Tento prechod možno ešte viac zjemniť použitím okrajových dlaždíc z pieskovca alebo betónu.

Skimmer resp. zberač tvorí jeden z najdôležtejších detailov. Od jeho vyhotovenia a umiestnenia závisí kvalita a hygiena prevádzky vlastného bazénu. Umiestňuje sa v stene bazénu na úrovni maximálnej hladiny vody.  Jeho úlohou je odviesť znečistenú vodu z hladiny do priestoru úpravy vody. 

Počet a veľkosť skimmerov ± zberačov závisí od veľkosti plochy vodnej hladiny a od recirkulačného množstva vody. Pokiaľ je úprava vody – filtrácia bazénu prevedená správne dimenzovanou filtračnou jednotkou, je bezpredmetná obava zo znečistenia bazénu, ktoré by spôsobil vietor zanášaním prachu do takto zabudovaného bazénu.

Bazény so skimmerom

Rokmi overená kvalita bazénov

Bazény so skimmerom AS-ARDEA​

Bazény so skimmerom označované ako AS-ARDEA sa vyrábajú vo výrobných prevádzkach spoločnosti ASIO-SK s.r.o. zvarovaním PP materiálu obchodného označenia polywooplen. Uvedený materiál je stabilizovaný voči účinkom UV žiarenia, a je teda stálofarebný. Chemická odolnosť materiálu je zaručená samotnou štruktúrou materiálu, jeho chemickým zložením a použitím aditívnych zložiek. PP materiál je úplne inertný voči pôsobeniu bežných chemikálií, väčšiny kyselín a zásad, chlóru a pod.

Teleso bazénu je zvarované a následne vystužované technológiou ASIO plastic pool s využitím najmodernejšej techniky a extrudérového zabezpečenia všetkých kritických miest, obzvlášť dna bazénu a predovšetkým vstupných schodísk. Bazény sú konštrukčne riešené pre zabudovanie do terénu až po horný okraj. Uložené musia byť vždy na betónovej armovanej ploche s hrúbkou 100-150 mm s následným statickým zaistením obetónovaním alebo obmurovaním v súlade s montážnym predpisom.  Vystužovanie je riešené použitím 100 mm širokých a 15 mm hrubých výstuh v horizontálnom i vertikálnom smere, čo zabezpečuje dokonalú stabilitu telesa bazéna. Po obvode bazéna v hornej časti je navarená ochranná PP trubka kvôli zamedzeniu poranenia od ostrej hrany napr. obkladačky.

Veľkou výhodou PP-bazénov je rozmerová a tvarová variabilita. Tvar ako aj rozmer bazénu možno prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Bazény so skimmerom AS-ARDEA však majú už v základnej ponukovej škále široké spektrum tvarov a veľkostí. Štandardne sa bazény robia s hĺbkou 1200 alebo 1500 mm. Na požiadanie zákazníka je možné dodať akúkoľvek hĺbku bazéna

Pri bazénoch so skimmerom je hladina vody asi 10-12 cm pod horný okraj bazénu. Do steny bazénu sú osadené recirkulačné trysky ABS v počte odpovedajúcom veľkosti bazénu, skimmer a sacia tryska umiestnená tesne nad dnom. Do bazénu je možné dodať akékoľvek príslušenstvo od osvetlenia , protiprúdu až po masážnu lavicu 

Samozrejmosťou je možnosť dodanie tepelného čerpadla , soľného systému prípadne automatického dávkovania pH a chlóru. Prístup do bazénu umožní nerezový rebrík alebo celoplastové schodisko.

Naše realizácie bazénov

Bazény so skimmerom

 Vo fotogalérií nájdete niektoré naše realizácie, ktoré sú inštalované u našich spokojných klientov. Je to len výber z množstva bazénov, ktoré sme za dlhoročnú prax realizovali. Ďalšie naše realizácie si môžete pozrieť na našich facebookových stránkach.

Naše realizácie

lokality zabudovania našich rodinných bazénov

Vzhľadom na veľké množstvo realizovaných rodinných bazénov či už v skimmerovom prevedení, alebo v prevedení s prepadovým žľabom uvádzame v ďalšom len niektoré lokality zabudovania: Humenné, Rožňava, Kalinovo, Rimavská Sobota, Lučenec, Brezno, Veľký Krtíš, Dobrá Niva, Banská Bystrica, Vlkanová, Žiar nad Hronom, Lutila, Rimavské Janovce, Levice, Kalná nad hronom, Zbrojníky, Dvorníky, Nitra, Koliňany, Nitrianske Hrnčiarovce, Šaľa, Bratislava, Rovinka, Borinka, Mariánka, Bernolákovo, Kráľov Brod, Trnava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Vrícko, Nemce, Zálesie, Sučany, Dlhé Pole, Petrovice, Lazy pod Makytou, Opatová, Považská Bystrica, Konská, Rosina, Dubnica nad Váhom, Žilina, Necpaly, Bytča, Martin, Réca, Rajecké Teplice, Malatíny, Senica, Lozorno, Suchá nad Parnou, Vráble, Dvory nad Žitavou, Zlaté Moravce, Zázrivá, Ružomberok, Topoľčany, Partizánske, Prievidza, Michal na Ostrove, Báb, Nové Zámky, Bánov, Trnovec nad Váhom, Modra, Bratislava, Pezinok, Podunajské Byskupice, Tomášov, Smolenice, Ivánka pri Dunaji, Dunajská Streda, Bojnice, Púchov, Senec, Krajné

Referencie ASIO-SK, s.r.o.

Vyplňte formulár a my sa Vám ohlásime!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.