Bezplatná konzultácia

Starostlivosť o bazén a bazénovú vodu

Starostlivosť o bazén a čistá voda v bazéne počas celej sezóny nie je žiadna veda. Starostlivosť o bazénovú vodu vyriešite, keď dodržíte tieto tri hlavné zásady:

Starostllivosť o bazén

1. Čistenie bazénovej vody od mechanických nečistôt

Starostllivosť o bazén

2. Chemické ošetrenie vody – dezinfekcia

  1.  Vodu v bazéne znečisťujú mechanické nečistoty – lístie, hmyz, tráva a pod.
  2. Nečistoty na vodnej hladine najlepšie odstránia sieťky na povrchové nečistoty.
  3. Nečistoty vo vode pozbierajte pomocou plnoautomatického, poloautomatického alebo ručného bazénového vysávača napojeného na filtráciu cez skimmer. Pre zapustené bazény je najvhodnejší pieskový filter. Kartušový a náplavový filter sú dobrou voľbou pre jednoduché bazény, ktoré na zimu zložíte do garáže.
  4. Samočistiaci bazén – plne automatické vysávanie bazéna „bez vysávača“ je alternatívou pre tých, ktorí chcú, aby bazén pracoval sám. Ako to funguje? Predstavte si, ako zametáte podlahu a pred sebou tvoríte kôpky smetia, ktoré potom nahrniete na lopatku a vyhodíte. To všetko urobia za vás trysky samočistiaceho systému Vantage a vy nemusíte pohnúť ani prstom.

Kúpaním a slnečným žiarením sa v bazéne množia baktérie a mikroorganizmy, tie môžu spôsobiť nielen zakalenie, zafarbenie či zápach vody, ale aj rôzne zdravotné ťažkosti najmä u malých detí. Preto je nutná pravideľná dezinfekcia, ktorú je možné vykonávať niekoľkými spôsobmi:

Výhody slanej vody:
  1. presné dávkovanie – nedochádza teda k prechlórovaniu,
  2. voda nezapácha – pri dodržanej koncentrácii voľný chlór nie je cítiť,
  3. slaná voda je šetrná k ľudskej pokožke,
  4. nedráždi oči – slanosť vody (3-4g na liter) zodpovedá približne polovici slanosti ľudskej slzy (0,7-1g/l).
Terasové prekrytie

Starostllivosť o bazén

3. Úprava pH bazénovej vody

Starostlivosť o bazén – aby bola voda stále krištáľovo čistá, je nutné udržiavať optimálne pH, tj. ukazovateľ „kyslosti“ (pH 0 – 7) či „zásaditosti“ (pH 7-14) vody. Vyššie pH prispieva k množeniu mikroorganizmov a následnej degradácii kvality vody. Správne pH by sa malo pohybovať v rozmedzí cca 7,0-7,4. Slnečným žiarením, resp. ohrevom vody a kúpaním hladina pH rastie. Na reguláciu sa používa prostriedok pH mínus, ktorý možno dávkovať ručne alebo automaticky.

Zanechať prvý komentár

Ste nerozhodný, aký typ bazéna si vybrať?  Aké doplnky potrebujete?
Hľadáte rôzne možnosti a riešenia?  

Máte mnoho otázok a očakávaní? 

Pýtajte sa na čokoľvek , čo vás ohľadne bazénov zaujíma.
 My vám radi vám ochotne všetko vysvetlíme.

bezplatná konzultácia

Viete, aký typ bazéna si vybrať? Spoločne už len doladíme  možnosti montáže, dodania, výberu doplnkov? 

V našej širokej ponuke typových prevedzení, technológií, či doplnkov si určite vyberiete všetkopodľa vašich predstáv.

My vám vypracujeme bezplatnú cenovú ponuku úplne zdarma

vypracovať cenovú ponuku

Naše realizácie

lokality zabudovania našich rodinných bazénov

Vzhľadom na veľké množstvo realizovaných rodinných bazénov či už v skimmerovom prevedení, alebo v prevedení s prepadovým žľabom uvádzame v ďalšom len niektoré lokality zabudovania: Humenné, Rožňava, Kalinovo, Rimavská Sobota, Lučenec, Brezno, Veľký Krtíš, Dobrá Niva, Banská Bystrica, Vlkanová, Žiar nad Hronom, Lutila, Rimavské Janovce, Levice, Kalná nad hronom, Zbrojníky, Dvorníky, Nitra, Koliňany, Nitrianske Hrnčiarovce, Šaľa, Bratislava, Rovinka, Borinka, Mariánka, Bernolákovo, Kráľov Brod, Trnava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Vrícko, Nemce, Zálesie, Sučany, Dlhé Pole, Petrovice, Lazy pod Makytou, Opatová, Považská Bystrica, Konská, Rosina, Dubnica nad Váhom, Žilina, Necpaly, Bytča, Martin, Réca, Rajecké Teplice, Malatíny, Senica, Lozorno, Suchá nad Parnou, Vráble, Dvory nad Žitavou, Zlaté Moravce, Zázrivá, Ružomberok, Topoľčany, Partizánske, Prievidza, Michal na Ostrove, Báb, Nové Zámky, Bánov, Trnovec nad Váhom, Modra, Bratislava, Pezinok, Podunajské Byskupice, Tomášov, Smolenice, Ivánka pri Dunaji, Dunajská Streda, Bojnice, Púchov, Senec, Krajné

Referencie ASIO-SK, s.r.o.

Vyplňte formulár a my sa Vám ohlásime!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.