Bezplatná konzultácia

Lamelové prekrytia bazéna

Lamelové prekrytia bazéna

splnia vaše požiadavky

Lamelové prekrytia, teda lamely na bazénynajdokonalejším spôsobom zakrytia bazénov. Tento systém ako jediný umožňuje automatické zakrytie bez použitia vodiacich líšt, tyčí, či lán. Systém používa unikátne vytlačované lamely (hermeticky ukončené), ich spojením je vytvorená plávajúca roleta dokonale zakrývajúca vodnú plochu bazéna.

Lamelové preklrytie, nesprávne nazývané aj lamelové prestrešenie, nie je len praktickým riešením, ale aj štýlovým doplnkom, ktorý sa ľahko prispôsobí akémukoľvek prostrediu, dodávajúc vášmu bazénu jedinečný charakter. 

Bazénové prekrytia

Lamelové prekrytie chráni bazén pred svetlom a UV žiarením, tým zabraňuje množeniu mikroorganizmov a rias. Voda v bazéne sa najčastejšie kazí kvôli množstvu mikroorganizmov a riasam, ktoré vznikajú teplom a priamym UV svetlom. Takže nielen, že udržiavajú lamely vodu dokonale čistú a bezzávadnú, ale pritom Vám šetria náklady na chemické prípravky pri udržiavaní čistej vody, ktoré sa odparujú pri nezakrytom bazéne, hlavne v lete pri teplotách vody okolo 30 stupňov Celsia. Hygiena a čistota pri tomto type bazénového prekrytia je samozrejmosťou. Lamela pláva na vode a zabraňuje prieniku nečistôt z okolitého prostredia priamo do bazéna.

Lamelové prekrytie vždy montujeme tak, aby sa sťahovalo v prípade skimmerových bazénov vždy na stranu skimmera. Všetky nečistoty pokiaľ neostanú na lamele a nevytiahnu sa mimo bazéna takto smerujú do skimmera. Váš bazén preto ostane takmer vždy čistý, bez nutnosti odpratávania listov a podobných nečistôt. V prípade bazénov s prepadom je jedno, na ktorú stranu budeme montovať bazénové prekrytie. Okolie bazéna je s bazénovým prekrytím zarovno, preto aj väčšina nečistôt, ako listy a iné nečistoty odchádzajú aj mimo lamiel. Lamely netreba ošetrovať žiadnymi chemickými prípravkami, stačí ich opláchnuť hadicou.

Dodávame a montujeme extrémne spoľahlivé a kvalitné lamely. Kryty sú bezpečné, odolné a spoľahlivé. Pri výrobe sa používa vysoko kvalitné materiály – špeciálne plasty a nerezovú oceľ, ktoré sú vysoko odolné. Pre pohony a riadenie využívame najlepšie dostupné komponenty z krajín EÚ.

Samozrejmosťou sú akékoľvek priania našich zákazníkov a ponúknuté riešenia na mieru.

Pohonné systémy sú vždy navrhnuté tak, aby vyhovovali konkrétnej veľkosti bazéna a nikdy nezaberajú viac miesta, než je nutné. Používané motory pre bazénové lamely pracujú s bezpečným napätím 12 alebo 24 V. Nastavenie koncových polôh zakrytia prebieha priamo na pohonnej jednotke pri montáži, prípadne na riadiacej jednotke pri variante s trúbkovým motorom.

Prečo si vybrať lamelové prekrytie bazéna práve od nás? V niekoľkých krátkych krokoch vám vysvetlíme, prečo sú lamelové prekrytia bazéna dôležité a prečo by nemalo chýbať ani na vašom bazéne.

Výhody lamelových prekrytí

bezpečnosť

Máte doma malé deti? Lamelové prekrytie bazéna predstavuje vynikajúci spôsob, ako zabezpečiť svoj bazén a zamedziť prípadnému nebezpečenstvu pádu vašich najmenších do vody. Naše lamelové prekrytia pre nadhladinové aj podhladinové bazény boli podrobené prísnej francúzskej norme NF P90-308, čo zaručuje ich spoľahlivosť. S týmito lamelami môžete byť v pokoji, pretože unesú hmotnosť dospelého človeka.

viac informácií

Lamelové prestrešenie ponúka spoľahlivú ochranu. Je elegantné a estetické v porovnaní s obvyklými nie veľmi výrazným prestrešniami v tvare oblúkových skleníkov.  Náš lamelový systém zabezpečuje nielen bezpečnosť, ale aj štýl. Naše lamely prešli testovaním v súlade s prísnymi francúzskymi bezpečnostnými normami NF P90-308, a to pre navíjanie umiestnené nad hladinou aj pod hladinou vody.

Tieto lamely efektívne bránia tomu, aby deti a zvieratá nepriamo spadli do bazéna, a dokážu uniesť aj dospelého človeka. Pre zabezpečenie úplnej ochrany je však dôležité doplniť lamelové prekrytie o ďalšie bezpečnostné prvky, ako sú zabezpečovacie popruhy, nerezové madlá pre plastové a betónové bazény, dobre navrhnuté schodiská a iné príslušenstvo, ktoré zabezpečí bezpečné používanie bazéna, najmä ak ide o kompozitné bazény.

Výhoda lamelových prekrytíVýhoda lamelových prekrytíVýhoda lamelových prekrytí

Okamžitá a preukázaná

úspora nákladov

Inštalácia lamelového prekrytia bazéna prináša viacero výhod. Pomáha minimalizovať odparovanie vody, čím zníži potrebu doplňovať vodu do bazéna. Taktiež znižuje spotrebu energie na vykurovanie bazénovej vody a množstvo chemikálií potrebných na úpravu vody. Výsledkom je, že môžete vychutnávať čistú vodu v bazéne po celú sezónu s minimálnou námahou.

viac informácií

Graf zobrazuje vplyv zakrytia bazéna na tepelné straty. Zakrytím bazéna môžeme ušetriť približne 60 % energie potrebnej na zohriatie bazénovej vody, a pri použití solárnych panelov môžeme získať ďalších 10 až 15 % energie zo slnečného žiarenia.

Použitie solárnych panelov pre vonkajšie bazény tiež eliminuje potrebu komplikovaného pripojenia solárnych prvkov k ohrevu bazénovej vody.

Úspora nákladov s lamelovým prestrešením

Celkové tepelné straty bazéna sa skladajú z nasledujúcich častí:

Vyparovanie – tvorí 40 až 80 % straty. Najväčší vplyv na tieto straty má vietor. I slabý vietor zvyšuje tepelné straty vyparováním až päťnásobne voči bezvetriu.

Konvekcia – vzniká prenosom tepla z vody do chladnejších vrstiev vzduchu nad hladinou. Tieto vrstvy vzduchu však nezostávajú v kľude, a  preto sú straty konvekciou závislé od pohybu vzduchu nad hladinou  bazéna. Tieto straty sú ovplyvnené vetrom, teplotou vzduchu, môžu tvoriť 0 až 30 % tepelných strát v bazéne.

Prúdením – ak je bazén obklopený zeminou zo všetkých strán, ktorá  funguje ako tepelná izolácia, môžu byť straty prúdením prevažne  zanedbateľné. Musíme s nimi počítať, ak bazén nie je obklopený zeminou, alebo ak je bazén umiestnený vo vode. Ak je spodná voda prúdiaca, straty môžu dosiahnuť 5 až 8 %.

Žiarením – vznikajú odrazom na hladine bazéna a na stenách a dne bazéna počas slnečného svitu a taktiež pri vyžarovaní tepelnej energie v noci a počas chladných dní. Tieto straty nezávisia priamo od prúdenia vzduchu nad hladinou a môžu tvoriť približne 15 až 30 % z celkových tepelných strát.

Preukázaná úspora nákladov

Vďaka lamelovému prekrytiu býva priemerná teplota vody v bazéne o 6 až 8 stupňov vyššia než v bazéne bez krytu.

Zakrytím bazéna lamelovým krytom dôjde k výraznému zníženiu spotreby chemických prípravkov v porovnaní s bazénom bez krytu. Toto zníženie je dôsledkom menšieho odparovania vody a ochrany vody pred svetlom a UV žiarením. Chlórové prípravky sa pomalšie odbúravajú a tma bráni množeniu mikroorganizmov a rias, ktoré pre svoj život potrebujú svetlo. Ak je lamelový kryt použitý na vnútornom bazéne, dochádza k zníženiu odparovania vody, čím sa znižujú náklady na odvlhčovanie bazénovej haly a zabráni sa kondenzácii pary na chladných miestach.

Úspora nákladov s lamelovým prestrešením

Lamelové prekrytia 

typy a výhody jednotlivých lamiel

lamelové prestrešenie typ 600

najpredávanejšie

Lamely typ 600 sú štandardné lamely, najdlhšie vyrábané. Majú 4 samostatné komory (3 uzavreté), rozmer lamely je 60x14mm. Materiál lamiel je chránený UV stabilizátorom. Sú dodávané v prevedení PVC ale aj PC. Lamely sú vhodné pre všetky tvary bazénov.

Štandardné lamely typu 600 predstavujú najdlhšie dostupné lamely v našej ponuke.  Majú štyri samostatné komory, pričom tri z nich sú uzavreté ich rozmer je 60 x 14 mm.  Materiál lamiel je dodatočne chránený UV stabilizátorom, čo zabezpečuje ich odolnosť voči slnečnému žiareniu. 

Lamelové prestrešenie tzp 600

V materiálovom prevedení PC sú lamely vo farbách: solar, silver solar, greensolar, bluesolar, transparent blue, transparent green a total transparent

V materiálovom prevedení PVC sú lamely vo farbách: biela, sivá, svetlo modrá, tmavomodrá, piesková a béžová.

Príklady realizácií

Lamely typ 600Lamely typ 600Lamely typ 600

lamelové prestrešenie typ 660

prémiové lamely

Naše prémiové lamely vynikajú zvýšenou solárnou efektivitou, keďže vzduch sa ohrieva v dutom priestore profilu. Toto následne prenáša teplo do vody v bazéne a vytvára efekt, ktorý sa často označuje ako „skleníkový efekt“.

Tento prémiový profil je vybavený štyrmi veľkými a samostatnými uzatvorenými komorami pre optimálnu výkonnosť.  Dodávané prémiové lamely sú v rozmeroch 66,7×16,2 alebo najnovší model PCTR 60×15 ANTI-ALQUE.

Lamelové prestrešenie typ 660

Na povrchu lamely je aplikovaná vrstva, ktorá zvyšuje jej odolnosť voči poveternostným vplyvom a predlžuje životnosť.  Lamely sú navrhnuté s špeciálnym dvojitým bezpečnostným zámkom, ktorý zabraňuje preklápaniu lamel do vody v prípade lokálneho zaťaženia.

Materiál lamiel je chránený UV stabilizátorom pre dlhodobú odolnosť voči slnečnému žiareniu.

Naše lamely sú k dispozícii v rôznych materiálových prevedeniach, vrátane PCTR (solar, silver solar, solar caribic green, total transparent a transparent blue).

Tieto lamely majú výrazne vyšší solárny efekt, keďže vzduch sa ohrieva v dutom priestore profilu a toto teplo potom prenáša do vody bazéna – vytvára sa takzvaný „skleníkový efekt“. Výsledky letných testov ukazujú, že ich výkonnosť bola až o 30-40% vyššia v porovnaní so štandardnými solárnymi lamelami.

Lamelové prestrešenie typ 660

Transparentné solárne lamely nielenže prispievajú k efektívnemu využitiu slnečnej energie, ale poskytujú aj moderný a estetický prístup k dizajnu bazéna. 

Transparentné solárne lamely dodávajú vášmu bazénu elegantný a inovatívny vzhľad.

Príklady realizácií

Lamely typ 660Lamely typ 660Lamely typ 660

lamelové prestrešenie typ 830

najväčšie lamely

Masívny profil so zvýšenou nosnosťou profilu, vďaka štyrom komorám naplneným vzduchom poskytujú väčšiu nosnosť ako klasické lamely typ 600.

lamely typ 830

 • AntiAlge patentovaný zámok: Tieto polykarbonátové solárne lamely majú revolučný zámok, ktorý účinne bráni tvorbe rias. Zámok je navrhnutý tak, že v hornej časti je čierny, čím sa zabraňuje prenikaniu svetla na druhú stranu zámku párového profilu. Riasy potrebujú svetlo a teplo na rast, a tento zámok zabezpečuje, že žiadne svetlo neprenikne na druhú stranu, čím efektívne predchádza tvorbe rias. V tradičných PVC alebo polykarbonátových solárnych lamelách môžu riasy ľahko rásť.

• Zámkový mechanizmus: Zámok lamiel umožňuje ohýbať lamely iba v jednom smere, čo zvyšuje nosnosť profilu a poskytuje vyššiu ochranu pred utopením. Tieto lamely majú väčšiu nosnosť v porovnaní s klasickými lamelami, ktoré majú menšie rozmery a len tri komory naplnené vzduchom.

Porovnanie lamiel 600 a 830

Masívny profil typu 830 predstavuje inovatívne riešenie s vysokou nosnosťou dosahujúcou 12,5 kg/m2.  Tieto lamely majú štyri samostatné a úplne uzavreté komory, s rozmermi lamely 83 x 16 mm.  Materiál lamel je dodatočne chránený UV stabilizátorom pre zvýšenú odolnosť voči slnečnému žiareniu.  

V materiálovom prevedení PVC sú lamely vo farbách biela a sivá. 

V materiálovom prevedení PC sú lamely vo farbách solar, transparent blue

Príklady realizácií

typ 830typ 830typ 830

Navíjanie lamelových prestrešení

nadhladinové prevedenie

Z rôznych dôvodov nie je vždy možné inštalovať lamelové zakrytie pod hladinu, zároveň nadhladinová inštalácia je lacnejšou alternatívou. Veľkou výhodou tohoto systému je optimálne využitie diaľky bazéna a eliminujú sa požiadavky na zásahy do konštrukcie a štruktúry bazéna. Navíjacie zariadenie je dodávané vo verzii bez krytu alebo s krytom tzv. nadzemná lavica vyrobená z dreva alebo PVC. U obdĺžnikových bazénov so zaoblenými rohmi alebo pre oválne bazény doporučujeme praktický koľajnicový pojazd, ktorý umožňuje posun navíjacieho zariadenia.

navíjacie zariadenie bez krytu

Nerezové stojky vyrobené z leštenej nerezovej ocele (rozmery 120×80 mm) spolu s navíjacej hriadeľom o priemere Φ129 mm, vyrobená z nerezu AISI304 alebo AISI316) a integrovaným motorom v navíjacej hriadeli (rúrkový motor 24V DC, s krútiacim momentom 35/120/200 Nm). 

Súčasťou je elektrorozvádzač a napájací transformátor. Ovládanie systému je možné pomocou žalúziového ovládača alebo diaľkového ovládania. Alternatívne je k dispozícii batériové riešenie, kde pohon zabezpečuje motor s napájacím napätím 12V a ovládanie je možné priamo na bočnej časti pohonu. 

Montáž nerezových stojek je realizovaná pripevnením k okraju bazéna pomocou nerezových skrutiek, čo zabezpečuje pevný a spoľahlivý držiak pre systém lamelového krytu bazéna.

Väčšina bazénov je vybavená bazénovým lemom, ktorý je inštalo­vaný pozdĺž obvodu bazéna. Tento lem je umiestnený tak, aby smerom nadol zakrýval potenciálne nerovnosti v stenách bazéna, čo zabezpečuje, že pri pohľade na bazén sú okraje lemu rovné a esteticky príťažné. Lamela je vyrobená tak, že je približne o 25 mm užšia než otvor, cez ktorý je spustená na hladinu bazéna. V dôsledku tejto konštrukcie sa zvyčajne vyreže časť z bazénového lemu, kde lamela vstupuje do vody, čo umožňuje lamelám pokryť čo najväčšiu plochu bazéna.

Príklady realizácií

nadhladinové navíjanie bez krytunadhladinové navíjanie bez krytunadhladinové navíjanie bez krytu

navíjacie zariadenie s krytom

Nerezové stojky vyrobené z leštenej nerezovej ocele (rozmery 120×80 mm) spolu s navíjacej hriadeľom o priemere Φ129 mm, vyrobená z nerezu AISI304 alebo AISI316) a integrovaným motorom v navíjacej hriadeli (rúrkový motor 24V DC, s krútiacim momentom 35/120/200 Nm). 

Súčasťou je elektrorozvádzač a napájací transformátor. Ovládanie systému je možné pomocou žalúziového ovládača alebo diaľkového ovládania. Alternatívne je k dispozícii batériové riešenie, kde pohon zabezpečuje motor s napájacím napätím 12V a ovládanie je možné priamo na bočnej časti pohonu. 

Montáž nerezových stojek je realizovaná pripevnením k okraju bazéna pomocou nerezových skrutiek, čo zabezpečuje pevný a spoľahlivý držiak pre systém lamelového krytu bazéna.

Nerezové stojky sú pripevnené na okraj bazéna pomocou nerezových vrutov. Kryt samotný pozostáva z nerezovej konštrukcie, ktorá môže byť obložená drevenými alebo drevoplastovými doskami. Táto konštrukcia je dostatočne pevná a odolná, aby uniesla zaťaženie a môže byť využívaná ako odpočinková plocha alebo lavica na sedenie.

Obloženie drevenými alebo drevoplastovými terasovými doskami nie len dodáva krytu estetický vzhľad, ale aj zlepšuje ochranu lamel pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a pomáha predchádzať prehriatiu solárnych lamel.

Najčastejšie dodávame len konštrukciu a zákazník si robí obklad sám. Výhodou je, že môže zladiť obklad krytu s obkladom terasy. Na prianie je možné dodať kryt obložený.

Príklady realizácií

nadhladinové navijanie s krytomnadhladinové navijanie s krytomnadhladinové navijanie s krytom

pre oválne bazény a bazény so zaoblenými rohmi

V prípade bazénov so špeciálnymi tvarmi, ako sú obdĺžnikové bazény so zaoblenými rohmi, alebo bazény s unikátnymi tvarmi, ako aj pre oválne bazény, je potrebné nainštalovať navíjacie zariadenie s pojazdom. 

V prípade bazénov so špeciálnymi tvarmi, ako sú obdĺžnikové bazény so zaoblenými rohmi, alebo bazény s unikátnymi tvarmi, ako aj pre oválne bazény, je potrebné nainštalovať navíjacie zariadenie s pojazdom. 

Toto zariadenie umožňuje pohodlné navíjanie a odvíjanie lamelového prekrytia a realizuje sa v najširšom bode bazéna. Počas kúpania sa celý systém odsunie mimo bazéna, aby nerušil vaše kúpacie potešenie. 

Pojazd pojazd je inštalovaný na nízkych hliníkových koľajniciach, ktoré mu umožňujú pohyb po povrchu bazéna, alebo môže byť inštalovaný na nízkych hliníkových koľajniciach, ktoré umožňujú pohyb pozdĺž bazénového okraja. Kompletný balík zahŕňa bočnice vyrobené z leštenej nerezovej ocele s hrúbkou plechu 5 mm, vrátane pojazdových koliesok. 

Taktiež obsahuje navíjací hriadeľ, ktorý je vyrobený z nerezovej ocele typu AISI304 alebo AISI316, s rúrkovým motorom s napätím 24V DC a krabicu elektrorozvádzača s napájacím transformátorom. Týmto spôsobom sa zabezpečuje efektívna obsluha lamelového prekrytia pre bazény s neštandardnými tvarmi.

Príklady realizácií

prekrytie zaoblenych bazenovprekrytie zaoblenych bazenovprekrytie zaoblenych bazenov

Navíjanie lamelových prestrešení

podhladinové prevedenie

Uloženie návinu pod úrovňou vodnej hladiny je veľmi elegantná a štýlová – vzhľad bazéna nie je narušený stojanom s navíjacou tyčou. Vlastná navíjacia tyč je umiestnená pod vodnou hladinou a tým je takmer neviditeľná. Nad inštaláciou podhladinovej lamely je dobré uvažovať už pri plánovanej výstavbe bazéna, pritom je ideálne zvoliť variantu uloženia. V prípade už postavených bazénov je možné uvažovať o dodatočnej montáži bazénovej lamely výhradne tesne pod hladinu alebo k dnu. Podvodné motory umožňujú v takom prípade jednoduché a elegantné riešenie. Všetky pohonné jednotky pre bazénové lamely pracujú s bezpečným napätím 24 V. Koncové polohy sa nastavujú priamo na pohonnej jednotke alebo na riadiacej jednotke v prípade podvodného motoru.

inštalované v bazéne

Navijanie instalovane v bazene

Tento spôsob montáže s navíjacej tyče je ideálny pre už existujúce bazény. Návin lamelového zakrytia je ideálne umiestnený prednostne na strane skimmerov, ktoré zachytávajú nečistoty z lamely počas navíjania.

Návin môže byť zakrytý deliacou stenou (nerezový plech, PVC dosky potiahnuté fóliou v farbe stien bazéna alebo PP dosky).

Nad hladinou je umiestnená pochôdzna lavica – rošt (nerezové nosníky s exotickým drevom alebo drevo-plastovým kompozitom),  alebo podvodná lavica v malej hĺbke zakrytá mramorovými alebo žulovými doskami. 

V prípade, že nie je možné zasahovať do konštrukcie bazéna (napríklad bazény s ľahkou fóliou, niektoré už zabudované bazény atď.),  je možné použiť závesný systém. Tento jednoduchý systém obsahuje navíjacie tyč umiestnenú na nerezových konzolách. Montáž lamelového zakrytia je rýchla, trvá jeden deň, bez nutnosti vypúšťania bazéna, bez zásahov do konštrukcie bazéna pod úrovňou hladiny vody, bez externých šácht, a vŕtania do steny bazéna.

Príklady realizácií

Inštalácia na dne bazénaInštalácia na dne bazénaInštalácia na dne bazéna

inštalované v nike za bazénom

inštalované v nike za bazénom

Tento typ inštalácie je určený pre novopostavené bazény. Návin lamelového prekrytia je umiestnený v ponorenej šachte za bazénom.  Na dno tejto šachty sa odporúča inštalovať dnovú výpusť a na zadnú stranu pridávať skimmery, ktoré slúžia na zachytávanie nečistôt, ktoré sa uvoľňujú z lamely počas navíjania.

Tento typ montáže je ideálny pre nové bazény. Návin lamelového zakrytia je umiestnený v (zaplavenej) šachte za bazénom. Dno šachty je vhodné vybaviť dnovou výpusťou a na zadnú stranu šachty inštalovať skimery, ktoré zbierajú nečistoty. Pochôdzna časť je väčšinou realizovaná pomocou dosiek z exotického dreva alebo plastového dreva. Nosné obdĺžnikové profily sú ukotvené do obvodových stien .

Dôležité je poznamenať, že tento systém je ideálny pre bazény s maximálnou šírkou do 6 metrov.

Príklady realizácií

inštalované v nike za bazénominštalované v nike za bazénomLamelove zastrešenie

inštalované v stene bazéna

navíjanie v stene bazéna

Návin lamely je inštalovaný pod úrovňou dna bazéna v šachte, ktorá sa vytvára počas výstavby základovej dosky. 

Na dno tejto šachty sa umiestňuje dnová výpusť. Šachta je zakrytá ochranným prechodným roštom, ktorý môže byť vyrobený z nerezového plechu, PVC dosiek potiahnutých fóliou v farbe stien bazéna, alebo z PP dosiek. 

Tento rošt je demontovateľný, čo uľahčuje prístup k lamelám a údržbe. Medzi roštom a stenami bazéna existuje medzera, ktorou lamela vychádza von. 

Tento systém je vhodný pre bazény vybavené prelivom aj skimmerom, a jedným z jeho výhod je, že neobmedzuje dĺžku bazéna. Pre Variantu D existuje možnosť inštalovať integrovaný motor priamo do navíjacej hriadle, alebo alternatívne umiestniť pohon mimo bazéna v suchej šachte vedľa neho. Tento typ inštalácie ponúka praktické a estetické riešenie pre ochranu lamelového prekrytia a je vhodný pre bazény s rôznymi typmi výpustí a skimmerov.

Príklady realizácií

navíjanie v stene bazénanavíjanie v stene bazénanavíjanie v stene bazéna

inštalované pri dne bazéna

pri dne bazéna

Návin lamelového prekrytia je umiestnený pri dne bazéna, čo umožňuje optimálne využitie dĺžky bazéna na plávanie. Tento typ inštalácie je integrovaný priamo do bazéna, čo znamená, že môžete využiť celú dĺžku bazéna bez obmedzení. Navíjanie lamelového prekrytia môže byť zakryté lavicou alebo krytom, ktoré slúžia ako pohodlné odpočinkové miesto pre plavcov. 

Lavica je vyrobená z nerezovej zváranej konštrukcie, pričom horný a predný panel môžu byť vyrobené z PVC dosiek potiahnutých fóliou v farbe stien bazéna, alebo z PP dosiek.

Medzi krytom a stenami bazéna existuje medzera, ktorou lamela vychádza von. Tento systém umožňuje praktické a estetické riešenie pre ochranu lamelového prekrytia a zároveň poskytuje miesto na oddych pre užívateľov bazéna.

Pre Variantu E existuje možnosť inštalovať integrovaný motor priamo do navíjacej hriadle, alebo alternatívne umiestniť pohon mimo bazéna v suchej šachte vedľa bazéna.

Tento typ inštalácie je vhodný pre tých, ktorí chcú využiť plný potenciál svojho bazéna a zároveň mať možnosť relaxovať pri jeho okraji.

Príklady realizácií

pri dne bazénapri dne bazénapri dne bazéna

inštalované pod úrovňou dna bazéna

navijanie pod urovnou bazena

Tento typ inštalácie je vhodný pre budované bazény a vyžaduje, aby ste brali do úvahy priestor pre inštaláciu navíjacej hriadle už pri projektovaní bazéna. Tento systém umožňuje vytvoriť kapsu pre umiestnenie lamely, čím sa zachováva celá dĺžka bazéna na plávanie a zároveň nábal lamely nie je viditeľný.

Na šikmej ploche tejto kapsy sú umiestnené kolieska v lište, ktoré uľahčujú odvíjanie a navíjanie lamely.

Pod lamelou je vhodné nainštalovať dnovú výpusť a zakryť ju pomocou deliacej steny. Táto deliaca stena môže byť vyrobená z nerezového plechu, PVC dosiek potiahnutých fóliou v farbe stien bazéna, alebo z PP dosiek.

Pre Variantu C existuje možnosť inštalovať integrovaný motor priamo do navíjacej hriadle, alebo alternatívne umiestniť pohon mimo bazéna v suchej šachte vedľa neho.

Tento typ inštalácie je obľúbený vďaka svojej diskrétnosti a praktickým vlastnostiam.

Príklady realizácií

navijanie pod urovnou bazenanavijanie pod urovnou bazenanavijanie pod urovnou bazena

Ste nerozhodný, aký typ bazéna si vybrať?  Aké doplnky potrebujete?
Hľadáte rôzne možnosti a riešenia?  

Máte mnoho otázok a očakávaní? 

Pýtajte sa na čokoľvek , čo vás ohľadne bazénov zaujíma.
 My vám radi vám ochotne všetko vysvetlíme.

bezplatná konzultácia

Viete, aký typ bazéna si vybrať? Spoločne už len doladíme  možnosti montáže, dodania, výberu doplnkov? 

V našej širokej ponuke typových prevedzení, technológií, či doplnkov si určite vyberiete všetkopodľa vašich predstáv.

My vám vypracujeme bezplatnú cenovú ponuku úplne zdarma

vypracovať cenovú ponuku

Vyplňte formulár a my sa Vám ohlásime!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.